WRO2023-Panama-SK

WRO Final Panama 2023

Nadácia Talentum Cassoviensis  ďakuje každému, kto pomohol usporiadať súťaž WRO na Slovensku a podporil účasť slovenských tímov na medzinárodných podujatiach v Dánsku a Paname. S ich pomocou sa nám podarilo zorganizovať už štvrtý ročník, tentokrát pod záštitou prezidentky Zuzany Čaputovej. Veľká vďaka patrí najmä nášim medzinárodným partnerom EDUTUS Slovensko a EDUTUS Egyetem – https://www.edutus.hu. V roku 2024 plánujeme pokračovať v spolupráci.

Ďakujeme Generálnemu sponzorovi súťaže https://www.deutschetelekomitsolutions.sk/
a ďalším sponzorom:
https://uniquepeople.sk/
https://www.hotovo.com/
https://www.eduxe.sk/
https://www.itzoo.sk/
https://www.kosiceitvalley.sk/
https://fpt.sk
https://heneken.com

Osobitná vďaka patrí Marekovi Lavčákovi moderátorovi slovenskej súťaže, hlavnému rozhodcovi Jánovi Magyarovi a jeho študentom z TUKE KKUI – Katedra Informatiky a umelej inteligencie a v neposlednom rade rozhodcom z firiem UniquePeoplem, Visma, Lifted.

Za mediálnu podporu ďakujeme portálu: www.indexmag.sk

Na svetovom finále WRO v Paname tímy zo Slovenska bojovali statočne a férovo. Sme veľmi radi, že sme sa mohli pričiniť o to, aby títo mladím ľuďia dostali šancu spoznať lepšie vlastné schopnsti a kreatívne nápady svojich rovesníkov. Mohli takto získať nové vedomosti a priateľov s ktorými spoločne môžu zmeniť k lepšiemu náš svet. Odniesli si domov nové poznatky a skúsenosti, ktoré ich určite ovplyvnia aj v ďalšom smerovani a hľadaní svojich cieľov.

V kategóriach Elementary a Junior dominovali tímy z Ázie, medzi Seniormi sa ukázala prevaha tímov zo Západnej Európy. Náš najúspešnejší tím Rubikon (Junior) získal 40. miesto z celkom 93 účastníkov, Roboys(Senior) obsadil 48. miesto (z 90 tímov), Robotgirls(Elementary) nakoniec dosiahol 51. miesto (z 82).

Oficiálne video z WRO2023 Final Panama nájdete tu: https://www.youtube.com/watch?v=K9K3zyMFn8k